Insert your widgets from Appearance->Widget

Bazény Diamant

Bazény Diamant sú vďaka svojim úžitkovým vlastnostiam určené pre široký okruh užívateľov.

Možno ich využívať:Diamant-343 – kópia

  • Pre oddych a zábavu, do záhrady aj interiéru rodinného domu
  • Rekreačné strediská, školy, hotely, sauny, verejné účely
  • Bazény vyrábame ako kompaktnú celoplastovú nádrž pomocou CNC technológie
  • Bazén do veľkosti 12 x 4 m nemusíme vyrábať na mieste, ale sme schopní dodať v kuse ako kompakt

Akú veľkosť bazéna si máme vybrať?

IMG_4866

Bazény určené do menších priestorov, odporúčame o veľkosti do 6 x 3 m pri hĺbke 1,2 m, ktoré sú zároveň príjemne finančne nenáročné.
Ideálny bazén strednej veľkosti do 8 x 4 m hĺbky 1,5 m. Priestranný a pohodlný pre väčšiu rodinu. Prekvapí výborným pomerom úžitkovej hodnoty a ceny.
Pre náročnejších a aktívne využitie sú potom určené bazény s dĺžkou od 9 m a šírkou od 4 m. Tieto bazény pôsobia reprezentatívnym a luxusným dojmom u vonkajších typov s bazénovou dlažbou alebo u interiérových typov s prepadovým žľabom a plne automatickým ovládaním.

Kde máme bazén umiestniť?

diamant_2-1781

Miesto pre bazén si vyberte s rozvahou, dodatočné zmeny už nie sú možné. Vonkajšie bazény je vhodné umiestniť na slnečné miesto, kde možno dobre využiť slnečné žiarenie, snažte sa preto bazén situovať tak, aby naň dopadalo slnko po väčšinu dňa. Nezabudnite ani na odpočinkové zóny v okolí bazéna.
Pri situovaní bazéna do terénu je nutné počítať s dodatočnou montážou zastrešenia. Je nutné ponechať priestor pre montáž pojazdovej koľajnice zastrešenie bazéna.

Je ťažké bazén udržiavať?

web2

Správna starostlivosť o bazén sa samozrejme prejaví na životnosti zariadenia. Naše bazény ale nie sú náročné na údržbu, hravo ju zvládnete sami a nezaberie vám príliš času. Dvakrát až trikrát týždenne skontrolovať hodnotu pH a dezinfekcie, raz týždenne potom bazén vyčistiť vysávačom.

Náklady na prevádzku bazéna?

B2P Studio

Sú vždy závislé od spôsobu úpravy vody, a či je bazén zastrešený. Najbežnejší spôsob úpravy vody, a to chlórovanie sa robí pri bazéne 6 x 3 x 1,2 cca za 60 € za sezónu.

Mám otázku alebo mám záujem o cenovú ponuku

Kontakt

Tvary, lemy, schody

Vyrábame vysoko kvalitné bazény zo špeciálneho homogénneho plastu Polystone, určeného na výrobu bazénov. Materiál sa vyznačuje vysokou stálofarebnosťou a odolnosťou proti mrazu. Použitie tohto materiálu Polystone / SRN / na výrobu bazénov, nám umožnilo poskytovať na naše bazény záruku 10 rokov.

Absolútnou prednosťou našich bazénov je ich horný lem. Na rozdiel od iných výrobcov, ktorí používajú plastovú rúrku, kde nemožno skryť ukončenie dlažby, používame vlastné špeciálne ukončenie, ktoré zvnútra bazénov pôsobí ako vlnolam, a z vonkajšej strany presah skryje nerovnosti rezu dlažby.

Bazén rozmeru 10 x 4 dodávame vcelku, nad tento rozmer montujeme u zákazníka. Bazén inštalujeme na vopred pripravenú betónovú dosku.

tvary02

Základné tvary bazénov

Diamant štandard

bazen-tvar-01Základný tvar bazéna
obdĺžnik so zaoblenými rohmi
rohy s rádiusom r 100 cm

Diamant štandard

bazen-tvar-02S vnútorným rohovým schodiskom.

Diamant štandard

bazen-tvar-03S čelným schodiskom – Romain

Diamant štandard

bazen-tvar-04S bočným schodiskom – Romain

Diamant štandard

bazen-tvar-05S vnútorným stredových
schodiskom v čele bazéna

Diamant štandard

bazen-tvar-06S vnútorným stredovým
schodiskom na dlhšej strane
bazéna

Diamant oval

bazen-tvar-07Podľa požiadavky je možné
zhotoviť schodisko kdekoľvek
po obvode bazéna

Diamant ľadvina

bazen-tvar-08Podľa požiadavky je možné
zhotoviť schodisko kdekoľvek
po obvode bazéna

Diamant bazén hranatý

bazen-tvar-09s hranatým schodiskom

Diamant

bazen-tvar-10bazén s prelivovým žľabom.

Vonkajšie lemovanie bazénov – golier

Pre krásu a vzhľad bazéna je veľmi dôležitý detail jeho ukončenia.

Neodporúčame ukončenie podrezanou trubkou . Vplyvom tepla a mrazu sa rúrka rozťahuje, tmel medzi dlažbou a trubkou vypraská a do škár sa dostáva piesok a nečistoty . Tento detail je neopraviteľný.

Naše odporúčanie:

je použitie originálneho lemu pre jeho ukončenie. Plastový profil vo farbe bazéna tvorí z vnútornej strany bazéna vlnolam proti vystrieknutiu vody z bazéna a z vonkajšej strany je zobáčik pre prekrytie prechodu dlažby a bazéna.

Najčastejšie používané ukončenie horného lemu bazéna:

tvar05olemovanie bazénov plastovým profilom

1. Originál ukončovací lem – vlnolam
Bazén je zakončený špeciálnym plastovým profilom vo farbe bazéna, ktorý tvorí vnútorný vlnolam proti priamemu vystreknutiu vody a vonkajší zobáčik pre prekrytie prechodu dlažby a bazéna.

tvar06olemovanie bazénov umelým pieskovcom

2. Umelý kameň – pieskovec
Olemovanie bazénov umelým pieskovcom je veľmi vydarené zakončenie bazéna. Pieskovec môže byť vyrobený v rôznom farebnom prevedení. Impregnovaný protisavým prípravkom odpudzujúcim nečistoty.

Bazény nerez–polystone

Najnovšia generácia bazénov a ich ukončenie, kedy je kombinovaná vysoko kvalitná nerezová oceľ a materiál Polystone.

Spojením týchto materiálov bolo dosiahnuté krásneho vzhľadu, vysokej životnosti a hlavne veľmi priaznivej ceny. Odporúčame inštaláciu u interiérových bazénov.

tvar153. Nerez leštěná
Velmi zdařilá kombinace skimmerového bazénu s leštěnou nerezí.

tvar144. Bazén s přelivovým žlabem z leštěné nerezi
Nejnovější ukončení bazénů, kdy je kombinovaná leštěná nerez s materiálem polystone.

Plastové protišmykové schody

vnitrni-rohove

Vnútorné rohové
Tieto schody možno umiestniť do ktoréhokoľvek rohu bazéna, po vonkajšom alebo vnútornom obvode. Schodisko má 3 alebo 4 stupne. Nášľapy majú protišmykovú povrchovú úpravu. Nášľapy je možné vyrobiť v tmavo modrom prevedení. Keďže bazény vyrábame z odtieni svetlo modrej farby, vytvára nám farebný kontrast tmavých nášľapov vo svetle modrom bazéne ideálne prostredie, pre rozpoznanie schodov. Schodisko teda v bazéne farebne nesplýva a je pekne vidieť.

venkovni-romain

Vonkajšie Romain
Možno umiestniť na kratšiu alebo dlhšiu stranu bazéna. Schodisko má 3 alebo 4 stupne. Priemer schodiska je 200 cm. Nášľapy majú protišmykovú povrchovú úpravu. Nášľapy je možné vyrobiť v tmavo modrom prevedení. Keďže bazény vyrábame v odtieni svetlo modrej farby, vytvára nám farebný kontrast tmavých nášľapov vo svetle modrom bazéne ideálne prostredie, pre rozpoznanie schodov. Schodisko teda v bazéne farebne nesplýva a je pekne vidieť.

vnitrni-romain

Vnútorný Romain

Izolácie bazénov

K izolácií kompletného obvodu bazéna i podlahy bazéna, používame výhradne izoláciu Bachel / SRN /. Táto sa používa do mostov a je na rozdiel od Styroduru neabsorpčná. Jej tepelná izolácia sa nemení ani po rokoch vo vode a vlhkom prostredí.

isolace-bazenu

Mám otázku alebo mám záujem o cenovú ponuku

Kontakt